Euro-Styl - płyty meblowe, cięcie płyt, obróbka szkła, lustra

Płyty MDF, HDF

Płyty MDF produkowane są w 3 odmianach: MDF, LDF, HDF. Są to produkty drewnopochodne, powstałe w wyniku sprasowania włókien drzewnych z dodatkiem organicznych związków łączących i utwardzających, w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury. Są materiałami o jednorodnej gęstości i składzie surowcowym w całym przekroju, dzięki czemu posiadają doskonałą obrabialność mechaniczną w procesie skrawania.
 
     
Zastosowanie: MDF - Medium Density Fibreboard - jest to średniogęsta płyta z włókien drzewnych. Jest podstawowym materiałem do produkcji mebli oraz artykułów wykańczania wnętrz takich jak listwy ozdobne, panele ścienne, kasetony a także do produkcji artykułów stolarki budowlanej np. drzwi. Ze względu na walory powierzchni nadają się do uszlachetniania poprzez pokrywanie cienkimi filmami melaminowymi, lakierowanie oraz oklejanie sztuczną i naturalną okleiną.
LDF - Low Density Fibreboard - jest to płyta z włókien drzewnych, charakteryzująca się zmniejszoną gęstością. Płyta LDF jest materiałem bazowym do produkcji paneli ściennych użytkowanych w pomieszczeniach suchych. Stanowią one również materiał bazowy do produkcji płyt poszyciowo-izolacyjnych Kronotec.
HDF - Hight Density Fibreboard - jest to płyta z włókien drzewnych, charakteryzująca się dużą twardością i podwyższoną gęstością. Płyty HDF są przeznaczone do produkcji paneli podłogowych. Są także materiałem nośnym do powlekania laminatami HPL i CPL, papierami żywiczymi i okleinami naturalnymi. Produkty wykonane na bazie płyty HDF standard są przeznaczone do użytkowania w pomieszczeniach suchych.
Wymiary: 2800 mm x 2070 mm
Powierzchnia: 5,796 m2


Płyty MDF surowe dostępne są w grubościach:
Standard - 6, 8, 10, 12, 16, 18, 19, 22, 25, 30 mm
Na zapytanie - 28, 32, 38 mm 
Płyty MDF laminowane dostępne są w grubościach:
Standard – 16 i 19 mm jednostronnie laminowany biały K110SM
Istnieje możliwość wyprodukowania płyt MDF w innych dekorach, jednostronnie lub dwustronnie laminowanych, w grubościach 12, 16, 18, 19, 22, 25, 28, 30 mm.
O szczegóły proszę pytać w salonach.
 
Płyty LDF surowe dostępne są na zapytanie w grubościach: 10, 12, 16, 18, 19 i 22 mm.